Dzisiaj, żeby założyć prywatną szkołę nie potrzebujemy mieć pomieszczenia, jak to bywało jeszcze kilka lat temu. Wszystko, co potrzebujemy, to klientów oraz personel, który poprowadzi wiedzę naszych uczniów.- potocznie pomieszczenie takie przyjmuje nazwę sale konferencyjne Lublin. Mowa o dowolnej szkole, która ma czegoś uczyć. Coś z zarządzaniem? Finanse? Informatyka? Cokolwiek by to nie było, damy radę podołać temu bez wielkiej sali, gdzie nasi klienci mieliby się spotykać i ciągnąć wiedzę.

Przykładowo, zakładając szkołę językową, potrzebować będziemy dobrej reklamy, oferty, jak i personelu, który będzie konkurencyjny z tym w innych szkołach. Dobrze byłoby mieć też małe biuro, gdzie możemy przyjmować interesantów, którzy chcieliby zostać naszymi uczniami. No, chyba że chcemy maksymalnie tanio prowadzić naszą działalność, to możemy to robić w domu. To wszystko. Resztę możemy już załatwić inaczej. Nie mając swojej sali do nauki, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby tego typu miejsce wynająć od kogoś innego. Dzisiaj jest cała masa sal konferencyjnych na wynajem, które właśnie mogą do tego służyć. No i płacimy tylko za to ten czas, kiedy w sali odbywają się zajęcia, co jest bardzo oszczędne. Są klienci, to są zajęcia, a jak nie ma, to nie ma zajęć. Sami nauczyciele przecież pobierają swoje wynagrodzenie za przeprowadzone godziny.

Jeśli więc nie ma zajęć, nie ponosimy żadnych kosztów prowadzenia naszej szkoły. Wszystko, co musimy zrobić, to znaleźć tylko odpowiednią salę, która spełni nasze wszystkie wymagania i śmiało możemy zacząć poszukiwać klientów dla naszej szkoły. Promocja, reklama w internecie, ulotki na mieście — jest tego cała masa. Wiadomo, że najwięcej klientów ściąga zadowolony klient — dlatego nie możemy zawalić na samym początku, bo źle się to dla nas skończy i cały skrupulatnie przygotowany biznesplan szlag trafi. Jeśli nie potrzebujemy pomocy w postaci sali i mamy wszystko, co potrzebujemy, to powinniśmy bardzo mocno zastanowić się nad udostępnieniem naszej sali dla innych, którzy mają tego typu potrzeby. Trzymanie pustej sali nic na nie daje, a kiedy w naszej szkole nie odbywają się żadne zajęcia, możemy zarobić dodatkowe pieniądze, które na pewno się nam przydadzą.