Umeblowanie dziecięcego pokoju to nie lada sztuka. Wystrój musi być dostosowany do wieku dziecka i nie mogą się w nim znaleźć „niepowołane rzeczy”. Inaczej będzie wyglądał pokój dziewczynki a inaczej chłopczyka. Jak urządzić pokój dziecka, które ma poniżej trzech lat?

Wystrój pokoju dziecka do 3 lat

W pokoju dziecięcym do lat 3 najważniejsze jest łóżko. Ten mebel powinien być ustawiony w zacisznym miejscu. Nie jest wskazane, żeby stał przy oknie lub przy kaloryferze, gdyż może to zakłócać spokojny sen dziecka. Łóżko powinno mieć profesjonalny materac, który będzie zdrowy dla kręgosłupa naszej pociechy. Materac musi być umieszczony na sztywnym podłożu. Dobrze, gdy łóżko ma regulowaną wysokość. Ważny jest też materiał z jakiego wykonany jest szkielet łóżka.

Najlepiej postawić łóżeczko małego dziecka, krótszym bokiem do ściany tak by rodzice mieli swobodny dostęp do swojego malca. lululaj.eu w swojej sprzedaży posiada wiele rodzajów łóżeczek i materacy, na pewno znajdziemy tu coś odpowiedniego dla naszego dziecka.

Oprócz łóżka w pokoju dziecka do lat 3 powinna znaleźć się szafka z blatem do przewijania i niewielka szafeczka na akcesoria dziecięce służące do zachowania higieny dziecka.
Oprócz tego w pokoju takiego malca powinny znaleźć się jego ulubione maskotki i zabawki.
Warto by dziecko od małego miało swój pokój, swoje miejsce, mimo że przez pierwsze 2 a nawet 3 lata będzie spało w jednym pomieszczeniu z rodzicami, to przecież przychodzi pora by dziecko przyzwyczaić do spania w swoim pokoju.