Konferencja Informatyczna dla Pasjonatów i Profesjonalistów. Niniejsza konferencja odbywała się w czerwcu 2016 roku w Lublinie w ramach Lubelskich Dni Nauki i Biznesu. Skierowana była zarówno dla tych, dla których informatyka jest pasją, jak i też dla tych, dla których stanowi ona „chleb powszedni”. konferencje Lublin miała zasięg międzynarodowy i wzięli w niej udział przedstawiciele samorządów, nauki, organów państwowych oraz ci, którzy pracują i uczestniczą w branży IT. Uczestniczy mogli zapoznać się z obecnymi trendami IT, najnowocześniejszymi technologiami a także rozwiązań. Oczywiście konferencja ta służyła także nawiązywaniu znajomości biznesowych.

Konferencja ukazywała przede wszystkim techniczne aspekty informatyki i była podzielona na cztery części: część poświęconą tematyce oprogramowania i aplikacji, część poświęconą serwerów i sieci, część poświęconą innowacjom. Jeśli chodzi o tematykę poświęconą oprogramowaniom i aplikacjom przedstawione zostały najnowocześniejsze oprogramowania biznesowe. Chmura obliczeniowa tak zwana Cloud Computing stanowiła temat części poświeconej serwerom i sieci. Tutaj pole do popisu mieli dostawy związane z tą branżą, a uczestnicy tej konferencji mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Jeżeli zaś chodzi o część poświęconą innowacjom, to uczestnicy konferencji zapoznali się tutaj z osiągnięciami, które zmieniają świat lub wkrótce tego dokonają, a mowa tu o „internecie rzeczy” (Internet of Things). Część poświęcona grom skierowana była do wszystkich osób, które umieją tworzyć lub chcą tworzyć gry. W strefie, która dotyczyła gier, uczestnicy mogli zagrać w gry PC, w gry na konsole, a także mieli możliwość wypróbowania gier VR.

Ponadto to właśnie tutaj zaprezentowane zostały gry INDIE oraz tytuły AAA. W tematach konferencji można było posłuchać wykładów na takie tematy jak: Microsoft oraz Linux, IBM Bluemix, czyli platforma wspierająca innowacyjność, platforma Oracle, technologie w przedsiębiorczości,budowanie systemu w oparciu o Internet of Things, zaawansowane techniki w Java Script, GIS, budowanie Visiblity na rynku IT oraz analiza danych strumieniowych. Konferencja ta była niewątpliwie gratką zarówno dla pasjonatów, jak i też profesjonalistów z dziedziny informatyki. Omówiono tu między innymi bazy danych. Ukazano, że baza danych jest zbiorem informacji i obiektów związanych z pewnym tematem lub zadaniem. Przykładowymi bazami danych, z którymi stykamy się w życiu codziennym, są: książka adresowa, lista płac pracowników firmy, katalog z kartami pacjentów przychodni. Jeśli baza danych jest przechowywana na papierze, trzeba poświęcić to dużo czasu i pracy organizowaniu i koordynowaniu informacji pochodzących z wielu źródeł i przechowywanych w różnych miejscach. Istnieje jednak wiele programów komputerowych, które stanowią elektroniczny system zarządzania bazą danych.