Karpacz to idealne miejsce na wypoczynek. Miasto jest jednym z głównych węzłów szlaków turystycznych w Sudetach a większość z nich spotyka się na Białym Jarze. Możemy więc wybrać się na: główny szlak sudecki prowadzący z grzbietu Karkonoszy i Równi pod Śnieżką i schodzący przez Kocioł Łomniczki, a potem przez Płóczki prowadzący do Kaplicy św. Anny i Mysłakowic. Możemy ruszyć na szlak niebieski przez Kocioł Małego Stawu na Śnieżkę i dalej w kierunku Przełęczy Okraj. Z koeli szlak zielony z Okraju trawersujący Grzbiet Kowarski i południowy skraj Karpacza prowadzi Drogą Bronka Czecha na grzbiet Karkonoszy. Szlak żółty dawnym torem saneczkowym podąża do Strzechy Akademickiej i kotła Białego Jaru a szlak czarny przez tenże Biały Jar na Równię pod Śnieżką. Gdzie jednak podczas tych wędrówek spać?

Wyprawa w góry to wspaniały pomysł na odpoczynek, jednak lepiej podejść do niego z głową i dobrze zaplanować swój wypad. Przede wszystkim wybierzmy sprawdzony nocleg, ponieważ zdarzają się oferty z fikcyjnymi obiektami oferowanymi na różnych witrynach internetowych. Tego typu obiekty reklamują się atrakcyjną, niską ceną i wymagają wpłaty wysokiej zaliczki lub całości opłaty za pobyt. Po dokonaniu płatności okazuje się jednak, że osoby, które rezerwowały pobyt tracą wszelki kontakt z oferentem. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa kilka sprawdzonych hoteli.

Granit

To obiekt położony 500 m od wyciągu krzesełkowego na Kopę, oraz 300m od nowego wyciągu i stoku narciarskiego. Hotel charakteryzuje bliskość wszystkich szlaków, co umożliwia zaplanowanie wielu wycieczek w Karkonosze. Oferowane są pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienką (część z tarasem) z TV. Dla części pokoi prysznic na korytarzu a w pełni wyposażona kuchnia z jadalnią i dwie sale kominkowe dostępne są bez ograniczeń.

Willa Sarnia

Willa to jeden z najpiękniejszych domów w Karpaczu, pokryty strzechą, położony w miejscu na skraju dzielnicy Wilcza Poręba i Karkonoskiego Parku Narodowego. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie lasu, przez który przepływa górski potok oraz otoczony jest bajkowym ogrodem.

Leśny Dwór

Łączy atmosferę przełomu wieków ze współczesnym komfortem gościniec położony jest blisko głównych szlaków karkonoskich gór i centrum miasta Karpacz. Leśny Dwór to idealne miejsce wypoczynku dla turystów z całej Polski i zagranicy. Sprawdź ofertę na www.lesnydwor.karpacz.pl.