Trudno wyobrazić sobie dom bez miejsca do przechowywania odzieży wierzchniej. Kiedy ludzie przychodzą do mieszkania, jedną z ich pierwszych czynności jest zmiana butów i rozebranie się. Buty można zostawić bezpośrednio na podłodze lub w specjalnej szafce na buty, nakrycie głowy z reguły kładziemy na płaskiej powierzchni np. na półce czy blacie komody. Ale co zrobić z odzieżą wierzchnią: płaszczami, kurtkami, grubszymi bluzami? Nie będziemy przecież wieszać ich na oparciach krzeseł lub klamkach. Z pomocą przychodzą wieszaki do przedpokoju, które w szerokiej ofercie znajdziemy na stronie https://otomeble.pl/meble-do-przedpokoju/wieszaki-do-przedpokoju.html.

Świetnym pomysłem są wieszaki metalowe. Są znacznie wygodniejsze, niż zamknięte szafki. Wilgoć nie gromadzi się w nich, a zawieszone ubrania szybciej schną. Jeśli powierzchnia mieszkania jest niewielka, takie wieszaki zajmują mniej miejsca. Metalowe konstrukcje są zawsze cięższe od plastiku i drewna, więc nie możemy zapomnieć o bezpiecznym mocowaniu. Ilość haczyków można wybrać indywidualnie, w zależności od potrzeb.

Sklepy meblowe proponują dziś konstrukcje ścienne, które mogą wytrzymać znaczne obciążenia. Nie będą wymagać dodatkowej pracy przy montażu. Jest tylko jedna wada, czyli druga strona medalu – takiego wieszaka nie można przenieść w inne miejsce. Należy, zatem starannie wybrać jego lokalizację.

Wieszaki są najczęściej przymocowane do ścian za pomocą śrub i kleju. Istnieją nawet modele, które przylegają do przyssawek lub magnesów, chociaż możemy mieć pewne wątpliwości dotyczące niezawodności takiego mocowania. Takie wieszaki można przykleić tylko na całkowicie gładkiej i równej powierzchni, takiej jak płytki. Czy utrzymają ciężki płaszcz, który pod wpływem wilgoci jeszcze bardziej zwiększa swoją wagę? To już inne pytanie.