To już niedługo, za chwilę dni staną się coraz dłuższe i cieplejsze, zniknie smog a zacznie nas otaczać zieleń. Za chwilę zaczną się wiosenne porządki w ogrodzie, a także wieczorne pogawędki z przyjaciółmi na tarasie. Jeśli zdecydujemy się na oświetlenie tarasu, będziemy mogli przesiadywać na tarasie do późnych godzin nocnych.

Jakie lampy ogrodowe będą odpowiednie do oświetlenia tarasu?

Przede wszystkim oświetlenie zamontowane na tarasie musi być odporne na działanie czynników zewnętrznych, przede wszystkim na wilgoć. Trzeba więc zwrócić uwagę na to z jakich materiałów wykonana jest oprawa (najlepiej by była to stal nierdzewna lub aluminium). Warto też postawić na energooszczędność, a energooszczędne oświetlenie zyskamy dzięki oświetleniu LED. Dopiero teraz warto zastanowić się nad kształtem lampy.

Na balkonie i tarasie najlepiej sprawdzą się wiszące lampy, ale nie tylko…

Rozglądając się za oświetleniem, które docelowo będziemy chcieli zamontować na balkonie czy tarasie warto wziąć pod uwagę kinkiety. Zamontowane na elewacji podkreślają kolor ścian, ale także dają przyjemne światło. Doskonałym rozwiązaniem są też lampy wiszące. Możemy także zdecydować się na oświetlenia punktowe. Możliwości jest wiele, najważniejsze by wybrane przez nas lampy ogrodowe pasowały do wystroju naszego tarasu. Możemy również postawić na łańcuchy solarne- jeśli znajdziemy dla nich odpowiednie miejsce na naszym tarasie, to miejsce to zyska magiczny wymiar, w którym będziemy uwielbiali siedzieć do późnych godzin nocnych wraz z lampką wina.