Przeprowadzka wiążę się z pakowaniem. Musimy spakować dosłownie wszystko. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak bezpiecznie i w łatwy sposób spakować kosmetyki, aby były one po przeprowadzce w nienaruszonym stanie?

Zacznijmy od produktów sypkich i prasowanych. Są to cienie do powiek, pudry, bronzery czy też róże. Przy takich kosmetykach łatwo jest o popękanie, przez co później nie nadają się już do użytku. Jak więc temu zapobiec? Jest jeden bardzo łatwy sposób. Wystarczy na kosmetyku, w środku opakowania umieścić wacik, bądź zwiniętą watę. W większości przypadków, dzięki temu wszystkie mocniejsze uderzenia zneutralizuje właśnie nasze wacikowe zabezpieczenie. Prawda że proste? Przed otwieraniem kosmetyku, można zabezpieczyć go kawałkiem taśmy. Tak przygotowany kosmetyk przetrwa każdą przeprowadzkę. Pomoże nam również firma transportowa. Kolejne problematyczne kosmetyki, to takie w szklanych opakowaniach. Mowa tutaj o różnego rodzaju podkładach, a także perfumach. W tym przypadku również powinniśmy je zabezpieczyć przed otwieraniem się, a dodatkowo szczelnie zawinąć w folię bąbelkową. To jest jedyny bezpieczny sposób na przewożenie tak cennych dla nas kosmetyków. Ostatnie kosmetyki które mogą sprawić kłopot, to wszystkie kosmetyki płynne, w większości chodzi tutaj o kosmetyki pielęgnacyjne. One również muszą być zabezpieczone przed otwarciem, ponieważ łatwo jest je wylać. Zrób to przy pomocy folii i taśmy. Jeśli nie zadbasz o to odpowiednio, możesz nie tylko stracić kosmetyki, ale też zalać inne, przewożone razem rzeczy.

Pamiętaj też o tym, że podstawowe kosmetyki takie jak żel pod prysznic czy szampon, najlepiej jest po prostu zużyć do końca w starym mieszkaniu, a w nowym kupić nowe opakowanie. Dzięki temu będziesz mieć mniej rzeczy do przewiezienia, a co za tym idzie mniej kartonów aż w końcu mniej pracy! Powodzenia w przewożeniu kosmetyków, mam nadzieję że rady przydadzą się i będą całkowicie trafne.