Śnieżnobiały uśmiech wizytówką człowieka

Białe zęby kojarzą się w samych superlatywach. Wiążemy je najczęściej z popularnością, pięknem i zdrowiem, a także z sukcesami na polu zawodowym i prywatnym. Kojarzą się z gwiazdami ze szklanego ekranu, małego i dużego. To coś, o czym w głębi każdy marzy – piękny, biały uśmiech. Nic dziwnego, gdyż ładny uśmiech jest wizytówką człowieka to jedna z rzeczy, na które w kontakcie z inną osobą zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Z tego powodu chętnie korzystamy z zabiegów wybielających, by nadać upragniony odcień naszemu szkliwu.

Kolor zębów

Barwa zębów w dużej mierze zależna jest od genów i nawyków. Zęby i kości mają taki sam kolor, który dziedziczymy wraz z naszym DNA. Jednak w ciągu życia może on ulec zmianie, szczególnie, gdy korzystamy z używek w dużym stopniu – kawa, herbata, papierosy. To wszystko wpływa negatywnie na kolor szkliwa. Na szczęście nowoczesne metody pozwalają na zmiany kolor szkliwa na różne sposoby aż o kilka odcieni.

Wybielanie metodą nakładkową

Takie wybielanie ma miejsce w domowym zaciszu, dzięki specjalnie wykonanym nakładkom nazębnym. Miękkie szyny do umieszczania na zębach są wykonywane dla każdego pacjenta indywidualnie ze względu na higienę, inny układ szczęki. Nakładki smaruje się specjalnym żelem wybielającym i nakłada na zęby na kilka godzin. Zaleca się stosowanie na noc przez okres od 7 do 14 dni. Ostateczny kolor szkliwa jest widoczny po zakończonej terapii w ciągu siedmiu dni od jej zakończenia.

Zęby martwe, a ich wybielanie

Wybielanie w przypadku zębów martwych przebiega nieco inaczej, gdyż one nie adaptują się samodzielnie do zmian. Są to zęby, które obumarły w wyniku urazów lub leczenia kanałowego, w którego trakcie niezbędne jest zabicie nerwów zęba i wyczyszczenie kanalików zębowych. W przypadku wybielania takich zębów, preparat jest wstrzykiwany bezpośrednio do komory zębowej. Po kilku dniach zmienia się preparat na świeży. Zabieg powtarza się do momentu, gdy martwy ząb odznacza się delikatnie jaśniejszą barwą od innych zębów.

W tym przypadku należy przed rozpoczęciem zabiegu wybielania wykonać zdjęcie RTG zębów, by mieć pewność, że wszystkie kanały zębowe są właściwie wypełnione i pozamykane po uprzednim leczeniu kanałowym. W innym wypadku może dojść do poważnych powikłań i uszkodzeń. Tak zaawansowanymi zabiegami zajmuje się klinika https://drbaron.pl/.