Do ośrodka uzależnień w Krakowie zgłasza się coraz więcej osób, które cierpią na seksoholizm. Okazuje się, że uzależnienie od seksu stało się bardzo powszechnym problemem ludzi młodych, którzy potrzebują pomocy, gdyż problem ten zaczął zakłócać ich życie codzienne. Co robić w przypadku, gdy zdiagnozujemy u siebie uzależnienie od seksu?

Znajdź dobry ośrodek

Niewiele osób wie, że istnieją ośrodki uzależnień, takie jak mctu.pl, do których można zgłosić się nie tylko z problemem uzależnienia od alkoholu lub narkotyków, ale również właśnie od seksu. Co gorsze, mało kto zdaje sobie sprawę, że takie uzależnienie jest możliwe, a przecież jest to problem, który potrafi zakłócić życie codzienne w taki sposób, że właściwie nie sposób funkcjonować.
W ośrodku uzależnień, osoba chora może liczyć na profesjonalną pomoc. Leczenie polega przede wszystkim na zastosowaniu indywidualnej psychoterapii, której celem jest zmiana psychicznego podejścia do samego współżycia oraz pomoc w zrozumieniu tego, jak destrukcyjne skutki dla życia ma takie uzależnienie. Seksoholizm jest nadal jeszcze niejako tematem tabu w Polsce, ludzie wstydzą się przyznać, że mają taki problem znacznie bardziej niż w przypadku narkotyków lub alkoholu. W ośrodkach uzależnień jednak nikt nie ocenia, a można tam znaleźć jedynie osoby, które chętnie pomogą walczyć z problemem.

Nie zamykaj się na innych

Bardzo często zdarza się, że osoby uzależnione nie chcą mówić o swoim problemie. Prowadzi to do całkowitego wycofania się z życia towarzyskiego, ponieważ wciąż rosnący problem przeszkadza w nawiązywaniu normalnych relacji. Owszem, wychodzi się do ludzi, jednak tylko po to, aby znaleźć kogoś, kto pomoże zaspokoić popędy.
Uzależnienie od seksu sprzyja również schodzeniu na drogę przestępstwa, gdyż osoby chore coraz częściej dopuszczają się gwałtów, starając się w jakikolwiek sposób rozładować napięcie.

Chowanie się w sobie to najgorsze, co można zrobić w przypadku uzależnienia. Rozmowa pomaga, ponieważ pozwala na otrzymanie wsparcia, które jest niezbędne w przypadku takiego problemu. Dlatego właśnie warto jest korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zawsze służą dobrą radą i pomocą.