W ostatnich latach najczęściej wybieranym zabiegiem kosmetycznym jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg, który złuszcza martwy naskórek, dotlenia, stymuluje produkcję koleganu. Jest to zabieg nazywany mikropilingiem, polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Ten zabieg można wykonać na różnych partiach ciała, najczęściej zabieg ten wykonuje się na szyi, dekolcie, plecach, twarzy. Dla kogo jest szczególnie polecany? Dla osób, które borykają się z zaskórnikami, trądzikiem, rozszerzonymi porami, bliznami, przebarwieniami. Najlepszy czas na wykonanie zabiegu jest jesień i zima, ponieważ przez dwa tygodnie należy unikać słońca.

Mikrodermabrazja jest polecana przed zabiegami laserowymi

Podczas zabiegu mikrodermabrazji dochodzi do ścierania się naskórka, to z kolei sprawia, że wchłanialność skłądników aktywnych wzrasta. Zabieg ten jest szczególnie zalecany przed wykonaniem zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych czy terapii kwasami. Dzięki mikrodermabrazji skóra zostaje dotleniona i odżywiona, wzmacnia się wchłanialność składników aktywnych w kosmetykach, poprawia się kolor skóry i jej elastyczność, zmniejszają się zmarszczki, zmniejszają się przebarwienia i blizny, zabieg ten pobudza skórę do produkcji kolagenu, skóra zostaje ukrwiona. Metoda ta jest odpowiednia dla każdego typu cery, najczęściej wykonuje się ją u kobiet powyżej 25 roku życia, mężczyźni jednak też dbają o siebie wykonując ten zabieg. Zabieg ten na pewno docenią osoby ze skórą wrażliwą, które nie mogą stosować peelingów chemicznych, mogą go również wykonywać kobiety w ciąży. A kiedy nie można skorzystać z tego zabiegu? W stanach zapalenia skóry, w przypadku łuszczycy, bliznowców i raka skóry, podczas zakażeń wirusowych czy bakteryjnych. Na pewno profesjonalna kosmetyczka udzieli nam informacji kiedy możemy skorzystać z tego zabiegu. Ile kosztuje zabieg? Cena mikrodembrazji twarzy to kosz od 80 do 200 zł.

Ze względu na to, że zabieg ten jest coraz częściej wybieranym zabiegiem kosmetycznym, powinien być dostępny w każdym gabinecie kosmetycznym, szkolenie z tego zabiegu można odbyć tutaj: szkoleniaperfectum.pl.