Jeśli utraciliśmy ząb np. w wyniku nieszczęśliwego wydarzenia nie jesteśmy skazani na brak w uzębieniu. Dobrym rozwiązaniem, który odtworzy utracony ząb jest implant stomatologiczny. Profesjonalnie wstawiony implant stomatologiczny nie tylko świetnie imituje utracony ząb. Przede wszystkim jest trwały (dobrze wstawiony implant może towarzyszyć nam do końca życia), stabilny oraz estetyczny (kolor implantu nie różni się od koloru pozostałych naturalnych zębów). Decydując się na implant zyskamy piękny zdrowy uśmiech. Nie będziemy się wstydzić uśmiechać z obawy, że ktoś zobaczy brak w uzębieniu.

Ile to kosztuje?

Trzeba zaznaczyć, że cena implantów dentystycznych jest zależna od kilku czynników. Trzeba wziąć pod uwagę np. ilość wszczepionych implantów, typy odbudowy protetycznej oraz w razie konieczności zabieg odbudowy kości. Zazwyczaj proces wstawiania implantu podzielony jest na dwie części. Koszt waha się od 3.500 zł do nawet 7.000 zł. Wszystko zależy od tego na jaki rodzaj materiału się zdecydujemy. Wiele gabinetów oferuje możliwość płatności ratalnej- to pozwoli na to to by zachować płynność finansową. Warto zaznaczyć, że implant jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem protetycznym, który uzupełnia brakujący ząb.

Decydując się na wszczepienie implantu warto poszukać odpowiedniego specjalistę, który profesjonalnie wykona zabieg wszczepienia implantu. By móc się cieszyć pięknym, zdrowym uśmiechem na pewno nie warto oszczędzać na takim zabiegu.