Do najpopularniejszych wśród dzieci łakoci należą z całą pewnością cukierki. Kochają je szczególnie za różnorodność smaków, form i kolorów. To smakowite bogactwo cukierków sprawia, że każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Dzieci uwielbiają ich zabawne kształty, różne barwy i faktury. W końcu cukierki sprawiają, że słodycze to nie tylko przekąska, a wspaniała zabawa!

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak bardzo kochamy słodycze? Otóż nasza skłonność do słodkiego pochodzi z zamierzchłej przeszłości, kiedy człowiek, próbując pożywienia, np. owoców, rozpoznawał właśnie po smaku czy nadaje się ono do spożycia. Chodziło o słodki smak, który oznaczał zielone światło, podczas gdy smak gorzki wskazywać miał na truciznę. Nie trzeba jednak cofać się do czasów pierwotnych, żeby odpowiedzieć na pytanie. Uważa się bowiem, że słodkości przywołują wspomnienie błogiego czasu dzieciństwa, kiedy stanowiły one często nagrodę. Oznacza to, że spożywanie cukierków ma na nas działanie uspakajające.

Odrobina zabawy

Ogólną prawdą jest to, że dzieci kochają słodycze i żadne przyjęcie nie może się bez nich obejść. Można napisać wiele już o samych rodzajach, smakach i kształtach łakoci, które otaczają nas na każdym kroku. Podróżując możemy spotkać różne lokalne wydania znanych słodkości a dzieci cieszą się z możliwości wyboru. Oczywiście w rozsądnej dawce słodycze wspierają nasze samopoczucie i dają rozkosz podniebieniu. Nie da się ukryć, że cukierki stanowią ważną rolę w życiu najmłodszych. Co prawda nie należy objadać się słodyczami – wszystko w za dużych dawkach szkodzi – jednak nie oznacza to, że musimy wykluczyć cukierki z diety dziecka. Najważniejsze jest rozsądne dawkowanie łakoci.

Różnorodność formy

Słodycze znajdziemy pod najróżniejszą postacią i właśnie często to ich zaskakująca forma jest źródłem radości dla dzieciaków. W sklepie kuri.com.pl znajdziemy całe ich bogactwo – cukierki kawowe z nadzieniem; cukierki w postaci karmelków owocowych; twarde landrynki miętowe; owocowe fasolki; owocowe cukierki z witaminami czy pudrowe cukierki musujące. Do wyboru do koloru!