Bardzo często mówi się o tym, jak duże znaczenie ma odpowiedni wybór sprzętu do wypraw górskich. To na co się zdecydujemy ma znaczenie nie tylko dla naszego bezpieczeństwa, ale też i komfortu podróży.

Czy warto inwestować w obuwie górskie?

Najtańsze buty górskie z górami mają najczęściej wspólną jedynie nazwę i lepiej na takie rozwiązania się nie decydować. Jeżeli jednak zainwestujemy w nie odpowiednią kwotę to da nam to gwarancję ich wytrzymałości oraz komfortu użytkowania. To dwa kluczowe parametry, które trzeba mieć na uwadze. Zarówno do lasu, jak i w góry przydadzą nam się dobre trekkingi. Bardzo często niedoświadczeni podróżnicy narzekają na bolące stopy, odciski i drobne urazy. Nie każdy z nich wie, że można ich uniknąć, jeżeli odpowiednio się wyposażymy. Cała wędrówka opiera się na nogach. Jeżeli one zawiodą to dalsza podróż będzie niemożliwa. Obuwie górskie są w głównej mierze odpowiedzialne za nasz komfort. Trzeba o tym pamiętać. Na szlaku spotkać można przeróżne warunki. Od błota aż po żwir. W związku z tym podeszwy takiego obuwia muszą być gotowe na wszystko, co może je spotkać. Przede wszystkim powinny być grube i wykonane z dobrego materiału. W ten sposób zapewnimy sobie stabilność i dobrą przyczepność.

Podsumowując buty górskie można też dobierać w zależności od pór roku, w jakich zamierzamy wędrować. Latem warto zwrócić się w kierunku przepuszczalności powietrza. Zimą powinniśmy postawić na ocieplenie i przyczepność. Przy wyborze nawet płeć ma znaczenie. Dla kobiet obuwie przeważnie będzie lżejsze i podatniejsze na ruchy stopy.