Zastanawialiście się kiedykolwiek, w jaki sposób najtaniej i najłatwiej wysyłać przesyłki międzynarodowe? Pewnie nie, bo nigdy nie staliście w takiej sytuacji.

Moja firma na rynku istnieje stosunkowo nie dawno. Dopiero Polska i świat o nas usłyszy. Staramy się świadczyć usługi międzynarodowe, jak i krajowe, w zależności od zapotrzebowania klientów. Nawiązujemy współpracę z różnymi firmami kurierskimi, które gwarantują terminowość i rzetelność, jeżeli chodzi o dostarczane paczki. Niby nic w tym dziwnego, ale jeżeli mówimy o przesyłkach międzynarodowych to bardzo często zdarza się nie dotrzymywać umowy.

Jak wiadomo, przesyłki międzynarodowe muszą być dłużej dostarczane, transport zajmuje wiele czasu, jednak jeżeli chodzi o jakość paczek, które docierają do klientów to już pozostawia wiele do życzenia. Nasze paczki, produkty, które się w nich znajdują zazwyczaj są dobrze spakowane. Nie przewidujemy zatem żadnych uszkodzeń i innych defektów.
Jak się okazuje, a wiemy to od klientów, czasem paczki są po prostu pogniecione, a zawartość wygląda tak, jak by to ktoś oglądał. Rozumiem ogólnie kontrole na granicy, ale mam podejrzenia, że kurierzy po prostu są ciekawi, co tam jest. Nie chcę nikogo oceniać, bo nie złapałem też nikogo za rękę, ale będę miał na to oko.

Póki co myślę o zmianie firmy, która dostarcza paczki. Jeżeli znacie kogoś sprawdzonego, to fajnie by było, abym się o tym dowiedział. Zależy mi na najwyższej jakości usług, nie chcę stracić klientów.

Mając swoją firmę musicie być świadomi, że o wszystkim wy decydujecie. To wy musicie myśleć za wszystkich. Jak każda praca, własny biznes ma plusy i minusy. Plusami są przede wszystkim godziny pracy, to Ty decydujesz kiedy chcesz pracować i jak długo. Minusem są przede wszystkim konsekwencje, jakie musisz ponosić. Jeżeli raz komuś zajdziesz za skórę, to niestety nie ma mowy o tym, aby ta osoba później poleciła Cię dalej. Szanuj klientów i tyle.